Logo dps

 

bip

Odwiedziny

Dzisiaj:59
Wczoraj:305
W tygodniu:1514
W miesiącu:9190
Ogólnie:1132667

Kto jest online

1
Online

sobota, 28 styczeń 2023 08:13

WOLNE MIEJSCA W NASZYM DPS-ie - ZAPRASZAMY


Dom Pomocy w Strzelcach Opolskich

DPS00001DPS00032

 

 

 

 

 

 

 

Dom w Strzelcach Opolskich zlokalizowany jest przy DPS00002głównej ulicy miasta, nieopodal parku i rynku. Takie położenie stwarza dobry klimat do wypoczynku, ale także do korzystania z możliwości szybkiego dotarcia do sklepów, poczty czy też biblioteki miejskiej. Ładnie zagospodarowane podwórze za domem z altaną i ławeczkami daje możliwość do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Teren wokół domu jak i sam budynek pozbawiony jest barier architektonicznych, a więc dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek jest III piętrowy, ale winda pozwala na swobodne poruszanie się.
DPS00008W pokojach jedno i trzyosobowych mieszka 52 mieszkańców przewlekle somatycznie chorych i niepełnosprawnych fizycznie. Pokoje Mieszkańców są przytulne, gustownie urządzone, wyposażone w nowe meble. Rozpiętość wiekowa Podopiecznych Domu w Strzelcach jest duża, najmłodszy Mieszkaniec ma 50 lat a najstarsza Podopieczna obchodziła 98 urodziny.

Nad Mieszkańcami Domu czuwa zespół opiekuńczo–terapeutyczny zatrudniający 25 osób. W Domu oprócz działalności opiekuńczo-pielęgnacyjnej prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne, kulturalno-oświatowe oraz zajęcia w ramach terapii zajęciowej, realizując w ten sposób potrzeby osób w nim zamieszkujących. W budynku poza pomieszczeniami mieszkalnymi znajdują się łazienki, jadalnia, palarnia, pokój gościnny, pokój dziennego pobytu, gabinet rehabilitacji, pokój terapii zajęciowej, kaplica, gabinet zabiegowy. Budynek wyposażony jest w windę osobową, system przeciwpożarowy oraz system przyzywowo-alarmowy.

DPS00012

DPS00017